به سایت هلدینگ هوانوردی آراد اولین مرکز هوشمند خدمات هوانوردی ایران خوش آمدید.

faarhyenfrdeitjaruestr


کالایی در سبد نیست

سرویس اینترنت در فرودگاه

سرویس اینترنت پرسرعت در فرودگاه

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

این روزها هرجا که بروید اینترنت وای فای به عنوان یکی از خدمات ارائه می شود. فرودگاه ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و در اکثر فرودگاه ها اینترنت وای فای رایگان به عنوان یکی از سرویس های ویژه در اختیار مسافران قرار می گیرد. اما ممکن است بسیاری از افراد نگران امنیت اینترنت فرودگاه باشند و به همین دلیل به شبکه وای فای فرودگاه متصل نشوند.

اتصال به اینترنت و استفاده از تلفن های هوشمند و تبلت و لپتاپ دیگر جنبه لوکس و تجملاتی ندارد و به یکی از ملزومات زندگی مدرن تبدیل شده است. خیلی از ماها بدون اتصال به اینترنت بسیاری از کارها را نمی توانیم انجام دهیم و بسیاری از مشاغل حتی به این شبکه وابسته هستند. در سفر نیز امکان دسترسی به اینترنت بسیار سودمند خواهد بود و با کمک اینترنت می توانید سفری بهتر و راحت تر داشته باشید. اگر فرودگاه مقصدتان اینترنت وای فای داشته باشد می توانید به خانواده و عزیزانتان اطلاع دهید، نقشه آنلاین یا آفلاین شهر مقصد را دانلود کنید و حتی درخواست تاکسی بدهید. اما بحث امنیت این شبکه و احتمال به خطر افتادن هویت و اطلاعات شخصی یکی از دغدغه های مسافران در فرودگاه است. با رعایت نکات امنیتی زیر می توانید با خیال راحت از اینترنت فرودگاه استفاده کنید.

اعتبارسنجی شبکه اینترنت فرودگاه

ایجاد شبکه وای فای جعلی نیاز به تجهیزات و تبحر خاصی ندارد و ممکن است افراد سودجو برای به سرقت بردن اطلاعات مسافران چنین کاری انجام بدهند. می دانید که برای استفاده از اینترنت لازم است نام شبکه را جستجو کنید و بعد با وارد کردن پسورد به اینترنت متصل شوید. بسیاری از فرودگاه ها نام شبکه اینترنت خود را در مکان های عمومی و قابل دید مثل دیوار، ستون یا مانیتورها نمایش می دهند تا همه مسافران بتوانند آن را ببینند. اما وقتی شبکه های وای فای اطراف را جستجو می کنید قبل از اینکه به نام شبکه فرودگاه متصل شوید نام آن را به طور کامل بخوانید و با نامی که در فرودگاه ارائه شده مطابقت بدهید. اگر در نام شبکه عدد و حروف زیادی وجود دارد تمام آن ها را چک کنید تا مطمئن شوید به شبکه اینترنت فرودگاه متصل می شوید و نه یک شبکه جعلی!

برای اعتبارسنجی و بررسی نام شبکه به موارد زیر توجه کنید:

  • حروف بزرگ و کوچک (آیا نام شبکه FreeAirportWifi است یا FreeairportWifi؟)
  • تفاوت در اعداد (Airport2 به جای Airport 1)
  • علائم و کاراکترهای خاص (مثلا Airport_ به جای Airport-)

صفحه Opt-In

یکی دیگر از راه های تشخیص شبکه اصلی، صفحه ای به نام Opt-In است. وقتی به شبکه متصل می شوید معمولا این صفحه نمایش داده می شود که از شما می خواهد آدرس ایمیلتان را وارد و قوانین استفاده را تایید کنید. اکثر شبکه های اینترنت فرودگاه ها، هتل ها و رستوران ها قبل از اتصال به اینترنت چنین صفحه ای را به کاربران نمایش می دهند.

اگر بدون مشاهده این صفحه توانستید به راحتی به اینترنت متصل شوید این احتمال وجود دارد که به شبکه جعلی وصل شده باشید.

دسترسی به اینترنت وای فای سالن استراحت

سالن های استراحت فرودگاه امکانات ویژه ای را به مسافران ارائه می کنند که یکی از این خدمات، امکان دسترسی به اینترنت وای فای است. استفاده از این سالن ها برای مسافران فرست کلاس و بیزینس کلاس رایگان است، اما مسافران اکونومی برای ورود به این سالن ها باید هزینه ورودی پرداخت کنند. در هر صورت اگر امکانش را دارید از اینترنت این سالن ها استفاده کنید، زیرا امنیت بسیار بالاتری دارد. به این دلیل که تعداد افراد کمتری به این شبکه متصل می شوند احتمال سودجویی و سرقت اطلاعات کمتر خواهد بود.

هلدینگ هوانوردی آسمان با مشارکت شرکت انتقال داده های آسیاتک به عنوان برترین و گسترده ترین شرکت اینترنتی در حوزه ارتباطات ثابت (FCP) ، در راستای تحقق الزامات پروانه FCP برای ارائه خدمات اینترنت پرسرعت در سراسر کشور، سرویس اینترنت وایرلس عمومی (Public Wi-Fi) را در تعدادی از فرودگاهای کشور راه اندازی نموده است.
امید است این اقدام گامی مؤثر در راستای گسترش شهر الکترونیک و دسترسی آحاد مردم عزیزمان به خدمات اینترنت پرسرعت باشد. و در تلاش است سایر فرودگاهای کشور را نیز تحت پوشش این سرویس قرار دهد

 

 

 

Search