به سایت گروه هوانوردی آراد اولین مرکز هوشمند مدیریت خدمات هوانوردی ایران خوش آمدید.

faarhyenfrdeitjaruestr


کالایی در سبد نیست

هوشمند سازی امنیتی و حفاظتی

طراحی و تولید تجهیزات امنیتی و حفاظتی صنعت هوانوردی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

انواع سیستم های امنیتی هوشمند برای مجموعه های هوانوردی

مقدمه ای از انواع سیستم های امنیتی هوشمند

به دنبال افزایش محافظت از ساختمان ها مجموعه های هوانوردی و نظارت بر ورود و خروج افراد و جلوگیری از ورود افراد خارج از مجموعه ، از دغدغه های مدیران شده و نگرانی های عمیقی ایجاد کرده است. این نیاز ما را وا می دارد تا بیشتر به سمت انواع تجهیزات هوشمند و به خصوص سیستم ها و سنسور های امنیتی برویم. هدف اصلی تجهیزات سیستم های هوشمندسازی ساختمان های مجموعه های هوانوردی شرکتهای هواپیمایی و فرودگاهی  و BMS نیز ایجاد امنیت و آسایش برای مدیران می باشد که از مهم ترین ویژگی های ساختمان های هوشمند است. کنترل شرایط امنیتی با تجهیزات هوشمند به این صورت است که  با استفاده از اتصال سیستم های امنیتی به تلفن همراه، کاربر را قادر می سازد تا به سادگی نظارت کامل را از راه دور بر ساختمان های مجموعه داشته باشد.

و این سوال همواره مطرح است که چرا تا زمانی که دچار مشکل نشویم نسبت به آن موضوع بی اهمیت هستیم؟

و اینکه چقدر امنیت دفاتر مجموعه های هوانوردی که با ارزش ترین دارایی های ما در آن قرار دارد برایمان مهم است؟

ما قصد داریم شما را با انواع تجهیزات و سیستم ها و سنسور های امنیتی و ایمنی هوشمند و نیز نقش آن ها در حفاظت از اماکن مختلف آشنا کنیم.

انواع سیستم ها و سنسور های محیطی و امنیتی خانه هوشمند

انواع سیستم ها و سنسور های محیطی و امنیتی هوشمند

سنسورهای محیطی و امنیتی جزء دسته سنسورهایی محسوب می شوند که جهت ایمنی و امنیت محیط پیرامونی مان به کار گرفته می شوند. این سنسورها به دو بخش سنسورهای امنیتی و سنسورهای ایمنی دسته بندی می شوند.

سنسور ها یا ماژول های امنیتی شامل دوربین های هوشمند، سنسور حرکت، درب و پنجره، سنسور لرزش و نیز آژیر خطر و به طور کل دزدگیرهای هوشمند می باشند.

بخش دیگر سنسورهای محیطی امنیتی، ماژول های ایمنی می باشند که شامل سنسور شدت نور، سنسور دما و رطوبت، سنسور تشخیص نشت آب، سنسور تشخیص نشت گاز، سنسور تشخیص نشت مونوکسید کربن، سنسور دود و یا اعلان حریق و قطع کن شیرفلکه گاز یا آب است.

 هر کدام از این تجهیزات نقش امنیتی و ایمنی خود را در هنگام خطر در محیط ایفا کرده و به کاربر از طریق ارسال پیام به موبایل اطلاع رسانی می کنند. در ادامه با تعاریف هر کدام از سنسورها آشنا می شوید:

لیست محتوای خدمات برای هوشمند سازی امنیتی و حفاظتی

دوربین هوشمند

دوربین هوشمند از مهم ترین انواع سیستم ها و سنسور های محیطی و امنیتی هوشمند می باشد. دوربین های مداربسته هوشمند جز تجهیزات حفاظتی و امنیتی پیشرفته محسوب می شود که جهت کنترل تردد، مراقبت و حفاظت از اماکن عمومی و خصوصی و نیز پرستاری و مراقبت از راه دور به کار می رود. از طریق دوربین ما قادر به بررسی فعالیت های جاری در دفاتر خود و همچنین اتفاقاتی که در گذشته افتاده است، هستیم. شما به راحتی می توانید از هر جای دنیا محیط مورد نظر خود را روی اپلیکیشن مخصوص موبایل مشاهده و رصد کنید. حتی ارتباط صوتی دو طرفه ای را نیز با ساکنین در محیط داشته باشید. این ویژگی باعث شده که به دوربین ها دوربین های مراقبتی نیز اطلاق گردد. چرا که به راحتی امکان مشاهده و نیز مکالمه دو طرفه با محیط می توانید داشته باشید.

دوربین هوشمند

سنسور حرکت هوشمند

سنسور حرکت یکی از تجهیزات امنیتی هوشمند محسوب می شود. وظیفه اصلی سنسور حرکت هوشمند، تشخیص حرکت است. شما می توانید با استفاده از این سنسور در نقاط مختلف محل کار خود که ضریب امنیتی پایین تری دارد، امنیت فضای مورد نظرتان را تامین کنید.

این سنسور با تشخیص حرکت، با ارسال پیام به گوشی کاربر، وی را از وقوع حادثه مطلع می سازد. همچنین این سنسور را می توان در سناریوهای مختلف آسایشی و امنیتی استفاده نمود تا در هنگام عبور افراد از جلوی آن، دستورات گوناگون بر حسب نیاز کاربر اجرا شود. بطور مثال هنگام وارد شدن به چراغ و هواکش و میز و کمد ها به ‌صورت خودکار روشن شده و اسپیکر سقفی داخل سرویس موزیکی دلنشین را اجرا کند. یا به هنگام تنظیم آن در مد امنیتی، به محض تشخیص حرکتی مشکوک آژیرها را به صدا در آورده و از طریق اپلیکیشن نصب شده بر روی موبایل، کاربر را از این خطر مطلع سازد.

همچنین این سنسور می‌تواند برای روشن کردن لامپ‌های یک اتاق به صورت خودکار هنگامی که کسی قدم به درون اتاق می‌گذارد، بکار رود. یا می‌توان از این سنسور برای هشدار دادن به صاحب خانه مبنی بر تشخیص حرکات مشکوک استفاده کرد.

سنسور درب و پنجره هوشمند

این سنسور بخشی از سیستم امنیتی و آسایشی هوشمند است. سنسور در و پنجره هوشمند را می توان در مدهای امنیتی و آسایشی فعال کرد. به این صورت که در مد امنیتی اگر درب یا پنجره ای باز شود کاربر را از طریق گوشی همراه و یا سیستم آژیر مطلع می کند. یا در حالت آسایشی در هنگام شب و با ورود به منزل با باز شدن درب چراغ های منزل روشن می شود. این سنسور برای نظارت بر درها، پنجره ها و هر شی دیگر که نیاز به باز و بسته شدن دارند استفاده می شود.

سنسور لرزش هوشمند

یکی از روش های قدیمی و مؤثر ورود به دفاتر شکستن شیشه پنجره برای ورود به محل کار است. سنسور شکست شیشه یا همان سنسور لرزش، حساس به لرزش و شکستن شیشه و صوت حاصل از آن می‌باشد. این سنسور با ایجاد لرزش بر روی نقطه نصب شده، پیام هشداری به سیستم امنیتی ارسال کرده و سیستم، کاربر را از وقوع خطر مطلع می‌سازد. همچنین در صورت اتصال به آژیر خطر، صدای آژیر فعال شده و کل محیط را از وجود خطر آگاه می سازد.

آژیر خطر هوشمند

از دیگر انواع سیستم ها و سنسور های ایمنی هوشمند می توان به آژیر خطر هوشمند اشاره کرد. با بکارگیری این ماژول و اتصال آن به سیستم امنیتی در صورت ایجاد خطر حس شده توسط دیگر سنسورها، آژیر به صدا در می آید. میزان این آژیر را می توان کاهش یا افزایش داد. می توان ملودی های مختلفی برای این آژیر تعریف کرد. با داشتن آژیر خطر در محل کار می توانید با خیال راحت خارج از شرکت فعالیت نمایید.

آژیر خطر هوشمند

سنسور شدت نور هوشمند

توسط سنسور شدت نور هوشمند می توان میزان روشنایی یک اتاق را اندازه گیری نمود. این سنسور می تواند با سنسورها و ماژول های دیگر، بخشی از یک سناریو محل کار هوشمند باشد، که باعث کنترل سیستم روشنایی فضای مورد نظر شده و از هدر رفت انرژی برق جلوگیری می کند. این سنسور را می توانید براحتی در محل مورد نظر خود نصب و یا بعد از مدتی آن را جا به جا نمایید.

سنسور دما و رطوبت هوشمند

سنسور دما و رطوبت هوشمند تغییرات و میزان دما و رطوبت اتاق را مشخص می کند. به عبارتی این سنسور برای پایش دما و رطوبت به کار می رود. این سنسور هوشمند به کاربر اجازه می دهد تا سناریوهای مختلفی به ویژه برای بخش سرمایش گرمایش محیط مورد نظر ایجاد کرده تا تهویه هوای مطبوعی به صورت خودکار در محیط وجود داشته باشد.

 

سنسور تشخیص نشت گاز هوشمند

سنسور تشخیص نشت گاز هوشمند قابلیت تشخیص نشت گازهای مشتعل شونده را دارد. به این صورت که در صورت تشخیص نشت گاز در محل کار، بلافاصله این سنسور متوجه شده و پیغامی بر روی گوشی کاربر ارسال می نماید. سنسور هوشمند تشخیص نشت گاز این قابلیت را دارد که در صورت وقوع حادثه فرمان های مختلفی به سایر افراد خانه هوشمند ارسال کند. مثلا می توان طوری برنامه ریزی کرد که بلافاصله بعد از نشت گاز، شیر اصلی گاز خانه توسط شیر بازویی بسته شود و حتی پنجره ها به صورت خودکار باز شده تا هوای تازه به فضا وارد شود و در نتیجه باعث جلوگیری از انفجار احتمالی شده و به صورت ایمن از خانواده محافظت می کند.

سنسور تشخیص نشت گاز هوشمند

سنسور دود هوشمند

سنسور دود هوشمند یا همان سنسور اعلان حریق هوشمند بخشی از سیستم امنیتی محل کار هوشمند محسوب می شود. این سنسور در صورتی که دود در محلی جمع شود قادر به تشخیص آن بوده و بلافاصله آژیر آن به صدا در آمده و به وسیله پیام ارسالی به اپلیکیشن هوشمند، کاربر را از این واقعه مطلع می سازد. بدین گونه کاربر از وقوع آتش سوزی در محل کار از راه دور مطلع می گردد. به عبارتی سیستم های اعلان حریق هنگامی که دود، آتش و سایر موادی از این قبیل در محیط پخش می شوند، می توانند به انسان هشدار و پیام خطر بدهند. بکارگیری این سنسور یکی از مطمئن ترین روش ها جهت به حداقل رساندن خسارات و تلفات ناشی از آتش سوزی در ساختمان به حساب می آید.

سنسور تشخیص گاز مونوکسید کربن هوشمند

سنسور هوشمند مونوکسید کربن برای محاسبه میزان مونوکسید کربن در محیط به کار می رود. این سنسور شامل یک سنسور الکترو متریکال می باشد و به صورت چراغ چشمک زن و بوق زدن در محیط و در اپلیکیشن به شما اخطار می دهد و به گونه ای طراحی شده که در هر محیطی قابل نصب می باشد.

شیر برقی هوشمند

شیر برقی هوشمند به عنوان یک گجت مکمل سیستم امنیتی به حساب می آید. به عبارتی اگر زمانی نشت گاز و یا آب در محل مورد نظر رخ دهد بعد از اطلاع، به سرعت، وارد عمل شده و شیر ورودی گاز و یا آب را می بندد و از وقوع حادثه های ناگوار جلوگیری می کند.

دستگیره دیجیتال

دستگیره دیجیتال یکی از تجهیزات امنیتی محل کار هوشمند است که با نصب بر روی درب ورودی واحد، امنیت و آسایش را برای شما به ارمغان می آورد. این دستگیره ها با بالاترین ویژگی ها و ضرایب امنیتی تولید شده و دارای امکانات متنوعی همچون اثر انگشت، پین کد، کارت و اپلیکیشن موبایل جهت باز کردن درب بوده و حتی در برخی دستگیره ها، چشمی و مانیتور دیجیتال هم تعبیه شده است.

قفل دیجیتال هوشمند

نتیجه گیری از معرفی انواع سیستم های امنیتی هوشمند

امروزه از بهترین روش های حفظ و ارتقا امنیت استفاده از سیستم های حفاظتی هوشمند و سنسورهای امنیتی در ساختمان ها است. با سیستم های امنیتی ساختمان هوشمند و بکارگیری انواع سنسور های امنیتی مختلف و کاربردی و قابلیت فرمان دادن به تجهیزات دیگر می توان امنیت محل کار یا فضای مورد نظر را به طور کامل تامین کرد. طوری که با خیال راحت بتوان محل کار خود را ترک کرده و حتی به مسافرت رفته تا ساختمان هوشمند مانند یک نگهبان از محل کار محافظت کند.

هدف اصلی هلدینگ هوانوردی آراد این است که رسیدن به بالاترین سطح امنیتی برای اماکن مورد نظر است، دست یافت تا با تامین حداکثری امنیت ، چه در زمان حضور در ساختمان و چه به هنگام ترک آن، نسبت به امنیت آن آسوده خاطر بوده و هیچ گونه دغدغه و نگرانی ای بابت آسیب های احتمالی بیرونی نداشته باشیم.شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان واحد فناوری اطلاعات مجموعه در ارتباط باشید.

نتیجه گیری از مقاله معرفی انواع سیستم های امنیتی هوشمند

گروه هوانوردی آریانا تلاش خواهد کرد تا بالاترین ارزش افزوده برای همکاران، ذینفعان ، کاربران و سرمایه گذاران خود در صنعت هوانوردی از طریق توسعه بازارهای هوانوردی داخلی و خارجی و با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و مدرن عملیاتی و مالی تحقق یافته و با ارائه برترین خدمات هوانوردی به مشتریان خود شعار "مدرن و هوشمند تجارت کنید" را تحقق بخشیم. اعتماد ما به کارکنان خود به عنوان ارزشمندترین دارایی مجموعه بوده و شبکه اجرایی ما را در ایجاد رضایت مجموعه های هوانوردی و کاربران سرآمدی میان شرکتهای خدماتی،مالی و سرمایه گذاری در زمینه هوانوردی کشور یاری نموده است و با بهبود مستمر برای فعالیتهای خود در صنعت هوانوردی بر اساس استاندارد های جهانی را سرلوحه امور خود قرار داده ایم.ما در تلاش هستیم بهترین خدمات را به شرکتهای هواپیمایی ،مجموعه های هوانوردی ، فرودگاهها و مراکز آموزشی هوانوردی ارائه نماییم

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و یا دریافت خدمات به صورت تلفنی از طریق مسیر های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

 

 

ارتباط با پشتیبانی گروه هوانوردی آریانا

 
آدرس:   ایران تهران شهرک اکباتان فاز یک بلوار شهید نفیسی ساختمان ایرسا طبقه پنجم واحد 10
تلفن:   2191010209(98)+
موبایل:   9227170721(98)+
ایمیل:   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

Search