به سایت هلدینگ هوانوردی آسمان خوش آمدید.

faarenfrderuestr

کالایی در سبد نیست

هوشمند سازی شرکت هندلینگ

هوشمند سازی شرکتهای هندلینگ فرودگاهی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سیستم های هوشمند و انواع هوشمند سازی شرکتهای هندلینگ فرودگاهی

سیستم های هوشمند و انواع هوشمند سازی :

سیستم های هوشمند در شرکتهای هندلینگ فرودگاهی سیستم هایی هستند که فناوری پیشرفته ای داشته و نسبت به جهان اطراف خود واکنشی توام با ادراک دارند. در اواخر دهه ی 1950 میلادی مطالعاتی انجام شد که چگونگی روند ادراک کامپیوترها از محیط اطراف شان و نحوه تفسیر تصاویر و ترتیب ویدئوها را مشخص ساخت؛ از آن زمان به بعد، این فناوری قدرت روز افزونی یافت و به بخش جدایی ناپذیری از جامعه و صنعت تبدیل شد.

سیستم های هوشمند در حوزه های هوانوردی بر تعامل با کاربرانی از نوع بشر و تغییرات و پویایی محیط های اجتماعی و فیزیکی تمرکز دارند. ربات های امروزی دستگاه مستقلی هستند که می توانند محیط اطراف شان را درک کنند و اهداف خاصی را دنبال نمایند. سیستم های هوشمند را می توان به گونه های مختلفی مانند برنامه های تشخیص چهره، تعیین هویت و سیستم ارائه خدمات مشاهده نمود.

در عصر حاضر، سیستم های هوشمند در صنعت هوانوردی آماده می شوند تا نقش های بیشتری را به خود اختصاص دهند. از جمله این نقش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :
اتوماسیون صنعتی ، خدمات رباتیک، خدمات پزشکی، بازرسی و نظارت بصری، نویسه خوانی، کاربردهای نظامی، خدمات آموزشی، دنیای سرگرمی، نقل و انتقالات هوشمند، تشخیص هویت با استفاده از فناوری بیومتریک و... .

سیستم های هوشمند هوانوردی چالش هایی را نیز در زمینه مطالعه و تحقیق به همراه دارند. بسیاری از این چالش ها مرتبط با محاسباتی است که در ارتباط با جهان فیزیکی و پویا روی می دهند. اشکال این موضوع آن است که در طول انجام محاسبات، جهان همچنان تغییر می کند؛ بنابراین محاسبات انجام شده منسوخ و دیگر به کار نمی آیند !


هوشمند سازی چیست ؟

امروزه نصب و اجرای سیستم های هوشمند مدیریتی و اتوماسیون خدماتی در شرکتهای هندلینگ فرودگاهی که یکی از ضرورت های صنعت هوانوردی به شمار می آیند. بطور کلی هوشمند سازی به دو بخش تقسیم می شود :

الف) اتوماسیون ساختمان های شرکتهای هندلینگ فرودگاهی

با نصب و اجرای سیستم مدیریت ساختمان ( BMS ) ، کلیه تجهیزات الکترونیکی مشترک ساختمان اعم از موتورخانه، سیستم های سرمایشی و گرمایشی، هوا سازها، چیلرها، آسانسورها، دفاتر آموزش و پارکینگ، حراست، برق اضطراری، روشنایی، کنترل تردد، اعلام و اطفاء حریق، دوربین های مدار بسته و سیستم های حفاظتی همگی به صورت یکپارچه قابل کنترل هستند و به صورت خودکار توسط سنسورها و حسگرهای مختلف و برنامه های از قبل تعیین و تعریف شده تنظیم می شوند بنابراین اهداف اتوماسیون ساختمان های شرکت هواپیمایی با توجه به عملکرد این تجهیزات بر اساس زمان های مختلف مصرف، از مدار خارج کردن تجهیزات در زمان هایی که بار مصرف کم است و یا اطلاع رسانی از معیوب شدن بخش های مختلف تحقق پیدا خواهند کرد.

 

ب) اتوماسیون خارج از ساختمان شرکت

به دلیل عدم دسترسی به افرادی که خارج از شرکتهای هندلینگ فرودگاهی فعالیت می کنند می توان از تکنولوژی ها و سیستم های بسیاری جهت تکمیل نمودن هوشمند سازی استفاده کرد و نظارت بر پرسنل را در محیط خارج از ساختمان شرکت را از طریق سیستم هوشمند دو چندان تجربه نمود.


علاوه بر برسی دقیق و سریع محیط، می توان کنترل کلیه امور شرکتهای هندلینگ فرودگاهی را در فرودگاهها و مراکز مربوط به شرکتهای هندلینگ فرودگاهی از دفتر مرکزی و یا هر جای دنیا اجرای سناریوهای از پیش تعیین شده، کنترل افراد، مدیریت و نظارت بر خدمات به صورت خودکار نسبت به درخواستهای ارائه شده مدیریت نمود ، تنظیم درخواستهای ارائه شده به پرسنل در هر محل خدمتی و محیط بر اساس پارمترهایی همچون : تعداد نفرات حاضر در محیط، نوع کاربری محیط و نیز بهره وری از سیستم های نظارتی ـ حفاظتی، کنترل تردد، برق اضطراری ، حس گرهای حرکتی ، حضور و تشخیص مشلات احتمالی در محیط و... را به دست گرفت. بنابراین افزایش بهره وری و نظارت، کاهش هزینه ها ، ایجاد بستر بهتر ارائه خدمات، آسایش و رفاه و تامین امنیت را می توان از ویژگی ها و مزایای اتوماسیون در خارج از دفتر مرکزی معرفی نمود.

مراحل کار سیستم های هوشمند مدیریتی و نظارتی و ارائه خدماتی بدین شکل است که ابتدا می بایست اطلاعات توسط سرور ها و حسگرها و تجهیزات نصب شده دریافت شود، سپس فرمان های از قبل تعیین و تعریف شده توسط کنترل کننده مرکزی پردازش، صادر و برای دستگاه های مربوطه به منظور اجرا ارسال می گردند.


- مزایای سیستم های هوشمند در شرکتهای هندلینگ فرودگاهی به طور کلی :

* بهینه سازی و صرفه جویی در وقت و ارائه خدمات جاری شرکت
* تامین آسایش و رفاه پرسنل و مدیران 
* کنترل امنیت و ایمنی دفتر مرکزی و دفاتر شرکت در ایران و سراسر دنیا در هر ساعت شبانه روز
* کاهش هزینه های شرکتهای هندلینگ فرودگاهی در کلیه قسمت ها
* کنترل ساختمان مرکزی و دفاتر شرکت در فرودگاه از هر جای دنیا
* کم کردن استهلاک وسایل مصرفی در دفاتر
* افزایش ضریب کیفیت خدمات و رضایت مسافران و کارکنان شرکتهای هندلینگ فرودگاهی
* قابلیت اطلاع رسانی  به مدیران ارشد و رده هی پایینتر


- مهارت های مورد استفاده به منظور ایجاد و اجرای سیستم های هوشمند در شرکتهای هندلینگ فرودگاهی :

* برنامه نویسی
* ساختمان داده ها
* مهارت های ریاضی و فیزیک ، آمار و احتمالات
* هوش مصنوعی
* یادگیری ماشین
* روش های عددی
* الگوشناسی
* روانشناسی
* لینوکس

* سرور های پایگاه داده

*تجهیزات مورد نیاز در بخش های مختلف اجرایی و عملیاتی

 

 ما اینجا هستیم تا بتوانیم بهترین خدمات را برای شرکتهای هندلینگ فرودگاهی ارائه نماییم 

 


 

فرودگاه هوشمند - IOT - اینترنت اشیاء

 یرای کسب اطلاعات بیشتر و خدمات مشاوره با ما در ارتباط باشید

ارتباط با هلدینگ هوانوردی آسمان

 
آدرس:   ایران تهران اکباتان فاز یک بلوار شهید نفیسی ساختمان هلدینگ هوانوردی آسمان طبقه پنجم

تلفن:   2191012232(98)+
موبایل:   9227170721(98)+

ایمیل:   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید